.:Hannoverský kůň:.

13. listopadu 2009 v 18:38 | ☼FidorQa☼
Historie: Chov Hannoverského koně byl založen v roce 1735 králem Jiřím II. Jeho cílem bylo zajistit místním obyvatelům služby kvalitních hřebcůza nominální ceny.
V době první světové války bylo v Celle 350 hřebců a v roce 1925 jejich počet vzrostl na 500. K ustájení všech těch koní se využíval jiný hřebčinec v Osnabrücku-Eversburgu a jako pobídka k dalšímu chovu hannoverských koní bylo v této oblasti rozmístěno dalších 100 hřebců. Osnabrück-Eversburg zůstal v činnosti až do roku 1961. Mezi světovými válkami počet hřebců vhodných k chovu kolísal a v různých oblastech se vyhraňovaly různé typy, odchylné od původního plemenného typu. Po druhé světové válce se do Celle dostali během své pouti z východního Pruska někteří trakénští koně a byli chovatelsky využiti. Aby uspokojili novou poptávku po vysoce kvalitních jezdeckých a sportovních koních vyvinuli chovatelé v roce 1960 cílevědomé úsilí. Úspěch těmto novým snahám zajistilo využití trakénských koní a plnokrevníků, ktyří byli v té době ve stavu v hřebčinci v Celle. Měli zušlechťující vliv, a to korekcí exteriéru z těžkých hannoveránů a zvýšením jejich pohyblivosti.

Popis: Přidání krve plnokrevníka dodalo ušlechtilost hlavě všestranného zemědělského koně, která byla před tím těžká a poměrně hrubá. Současní hannoverští koně mají hlavu lehčí, středně velkou a ostře modelované rysy. Oči jsou velké, živé a inteligentní. Krk je dlouhý, ušlechtilý a široce nasazený. Přechází do mohutných šikmých plecí. Kohoutek je velmi výrazný. Hřbet je středně dlouhý, má zvláště široká a pevná bedra. Záď je mimořádně osvalená. Ocas je dobře nasazen a kůň ho nosí vysoko. Charekteristickými znaky hannoverského koně je hloubka hrudníku, a příkladná stavba žeber. Kůň má velmi pevně stavěné tělo, ale není to znak, který by podporoval rychlost. Fundament nohou je kostnatý, korektní a holeň je kratší. Klouby jsou velké a výrazné, předloktí je silně osvaleno. Moderní hannoverán má tvrdá, dobře tvarovaná kopyta. Někdejší chyby ve špatném utváření kopyt se pečlivou selekcí podařilo odstranit.

Povaha: Hannoverský kůň je dobromyslný a odvážný. Je mírumilovný, ale zároveň vyniká tvrdostí skutešného šampiona.

KHV: Okolo 165 cm

Zbarvení: Všechny základní barvy

Využití: Tento kůň je proslulý jako drezurní kůň, ale je to i výborný skokan.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 °JaNčA & PePíK° tvoje láskovatý affíčko °JaNčA & PePíK° tvoje láskovatý affíčko | Web | 14. listopadu 2009 v 8:10 | Reagovat

ten je hezký!

2 Inulík a Wendulík - Tvoje koníkové Sbénko Inulík a Wendulík - Tvoje koníkové Sbénko | Web | 15. listopadu 2009 v 6:28 | Reagovat

krása

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama