.:T.S. - Vyjížďka:.

7. listopadu 2009 v 13:51 | ☼FidorQa☼
A je tu druhý díl T.S. - Tajemství soumraku. Pokud jste nečetli první díl, tak si ho určitě přečtěte...


,,Nacváláme?" zeptal se Patrik, který už byl nedočkavostí celý bez sebe. ,,Jo super," odpověděla Ashley, která už mezitím zapomněla na všechny chmury. Patrik nacválal jako první a za ním, všichni ostatní. Najednou Joe uslyšel něco, díky čemu málem spadl z koně. Znělo to jako zoufalé zařehtání. Ostatní to také uslyšeli. Sesedli a vedli koně ze země, aby zjistili co se děje. Na místo činu přišli pozdě. Byla to prašná cesta, kde byly zřetelně vidět stopy kol a kopyta. Ale co bylo hlavní, ty kopyta vypadala na hříběcí! ,,Ajaj, já se bojim," vyhrkla Jenny, ,,jedeme domů. Ashley, Patrik a Joe jí poslechli. I oni z toho byli vystrašeni. Zpátky na farmu ujížděli co jim síly stačili. Když dojeli, pověděli to všechno starému stájníkovi Garethovi. Ten je vyslechl, ale řekl, že on s tím nic neudělá, že musí čekat, co se z toho vyklube.
V tu chvíli se ozval zvonek u dveří. Ashley šla otevřít. Ve dveřích stála malá, asi desetiletá holčička. ,,Ahoj," pozdravila jí Ashley vlídně. ,,Ahoj já jsem Lussy a jsem tu se svojí klisnou haflinga - Donnou," vychrlila najednou. ,,Já jsem Ashley. Můžeš mi tak říkat, nebo mi říkej jenom Ash." Odpověděla jí Ashley a pak zakřičela do domu. ,,Mamííí, je tu nějaká Lussy se svým koněm." Cindy Wildonová už o návštěvě věděla. Lussyina máma sem Lussy poslala, aby se připravila na závody. ,,Tak pojď dál, řekla jí Ashley." K jejímu překvapení všek Lussy odpověděla: ,,Ne, přece musím za Donnou." Ashley byla touto řečí potěšena. Ta málá se jí líbila, protože nejspíš o svého koně pečovala nejlépe jak mohla. Když Donnu uviděla, otevřela pusu. Tak krásného koně ještě neviděla. Teda kromě Dreama. Klisna měla úžasně dlouhou a vlnitou hřívu, nádhernou hlavu a svalnaté tělo. Lussy na ní musela být než pyšná. ,,Líbí se ti?" zeptala se pochvíli. ,,Jo," to bylo jediné, na co se v tu chvíli Ashley zmohla. Když přišla Jenny, dopadla stejně. Z obdivu je vyrušil Patrik, kterého nikdy nic nerozházelo. ,,Pojďte honem, ve čtyři máme být u Joa," popohnal obě děvčata. ,,A kolik myslíš že je," odpověděla mu Ashley kousavě. Vtom se podívala na hodinky... ,,Jé, třičtvrtě na čtyři, promiň!" Samou hanbou se začervenala. Patrik se jí vždycky líbil, ale ona nikdy neměla odvahu mu to říct. Sedli na kola a začali šlapat do pedálů, co mohli. ,,Deset minut zpoždění," řekl jim Joe s vážnou tváří. Oči mu však svítili smíchem a rozrušením. ,,Co se prosymtě stalo, že jsi nás musel okamžitě zavolat," vyčítala mu Jenny, ,,To hoří?"
Nehořelo. ,,Jak víte," začal Joe, ,,můj táta pracuje v novinách." Ostatní jen přikývli. ,,A před chvílí mu volal Roger Dougles, že mu někdo ukradl hříbě!!!" Všichni se lekli ,,Ale to znamená..." řekl Patrik, ale Ashley ho dokončila ,,...to znamená že to hříbě co jsme slyšeli bylo jeho!"
Ještě hodinu řešili záhadu okolo hříběte, ale pak už museli domů. Večer Ashley ulehávala do postele neklidná. Měla proč...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama