.:T.S. - Výtěz:.

6. listopadu 2009 v 18:32 | ☼FidorQa☼
A je tu první díl T.S. neboli tajemství soumraku...


,,A výtězem dnešních závodů se stává Ashley Wildonová se svým hřebcem Lovely Dreamem," zaznělo z reproduktorů a publikum začalo bouřlivě tleskat. Ashley byla tak dojatá, že skoro nemohla mluvit. Tohle bylo její šesté výtěztví v této sezóně. A to byl teprve konec dubna. ,,Ashley Wildonová ať se dostaví na dekorování," ozvalo se znovu. ,,Tak šup," pobídla jí její nejlepší kamarádka Jenny Seanová. Pak už bylo vše jak ve snu. Ashley dostala pohár, Lovely Dream stuhu a nastalo fotografování do novin.
Po příjezdu domů padla Ashley vyčerpaně na postel, ale hned se zase zvedla. ,,Musíš přece za Dreamem..." pokárala se. Dream spokojeně přežvykoval stéblo slámy. Ashley za ním vstoupila a hladila ho po šíji. Nejednou se ozvalo: ,,Ash, kde vězíš!" ,,Juj, to je určitě táta," pomyslela si a rozběhla se domů. Doma na ní čekalo překvapení. Rodiče jí dali všechny její poháry, které vyhrála s Lovely Dreamem na poličku do pokoje. Ashley z toho měla samozřejmě radost. Po rodinné oslavě, která zkončila až okolo desáté si šli všichni spát. Ashley šla samozřejmě ještě dát ,,dobrou". Když odcházela, zaslechla něco od balíků slámy. ,,To je asni myš," pomyslela si a protože byla tak unavená už nad tím nepřemýšlela. Než usnula, ještě si prohlédla svou sbírku pohárů. Spaní však neměla klidné. Jako kdyby celou noc slyšela někoho řehtat. Nebylo tedy překvapivé, že se probudila celá rozlámaná a asi v pět hodin. Když sešla do kuchyně, uviděla tam oba rodiče, jak tam sedí s vážnou tváří. Ashley se zarazilala. ,,Co se stalo," zeptala se opatrně. ,,Asi ve čtyři ráno nás probudil Dastyho štěkot," začala Cindy Wildonová, Ashly matka. ,,Běželi jsme se kouknout co se děje," pokračovala. ,,Zamířili jsme rovnou do stájí a uviděli jsme prchající postavu." ,,No a?" zeptala se Ashley. ,,Máme pocit, že někdo chtěl ukrást Lovely Dreama." Ashley se po této zprávě málem zřítila. Někdo chctěl ukrást jejího milovaného koně, kterého by za nic na světě nevyměnila. Dasty, její čtyřletý německý ovčák ho zachránil. ,,Ach Dasty," řekla a zabořila obličej do jeho hebké srsti, aby zakryla slzy. Když se trochu uklidnila běžela za Dreamam přesvědčit se, zda tam opravdu je. Okolo desáté hodiny už o tom věděla celá farma. Všechny to vyvedlo z míry, jenom Patrika, čtrnáctiletého chlapce, ne. ,, Klid, jak víte že šel zrovna po Lovely Dreamovi," uklidňoval všechny. ,,To je pravda," přidal se k němu dvanáctiletý Joe, který byl na svůj věk velice chytrý. ,,Nevíte to přece na 100%..." Jenny ale byla jiného názoru. ,,Ale Wildonovi říkali, že běžel od jeho stání." Této debaty se radši Ashley nezúčasnila. Měla svého Dreama radši, než cokoliv jiného a tak by pro ní skončil svět, kdyby jí ho někdo ukradl.
Po obědě vyzvala své přátele, aby si připravili koně, že pojedou na vyjížďku. Nikdo neodporoval. Patrik si nachystal svého holštýnského valacha Rockyho, Joe svou Best Lady Ann tedy Lady a Jenny školního koně Westa. Jenny si moc přála svého koně, ale nemohla si to dovolit. Byla ráda, že vůbec jezdí. A vyjelo se. Jen Ashley, Jenny, Joe a Patrik...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama