..:T.S. - Zmizení:.

15. listopadu 2009 v 20:09 | ☼FidorQa☼
Dlouho tu nebylo T.S. - Tajemství Soumraku... Tohle je ž třetí díl...

Ashley Wildonovou probudil v noci příšerný zvuk, který zněl jako výstřel. Mohl to být pytlák, ale taky nemusel. Ashley neklidně vstala, oblékla si župan a neslyšně seběhla do kuchyně. Po té se stejně neslyšně protáhla hlavními dveřmi a utíkala do stáje. Zámek byl vypáčený a v tu chvíli Ashley došlo, co se stalo. Vletěla do stáje, kde její milovaný Lovely Dream řehtal. Pak už jen Ashley uviděla chlapa s knírem a ucítila prudkou ránu dohlavy. Od té chvíle si nic nepamatovala. Probraly jí až hlasy. ,,Bude v pořádku?" to byl přece hlas Cindy Wildonové! ,,Jistě, za chvíli by se měla probrat," odpověděl jí cizí hlas. Ashley chvíli přemýšlela a pak si uvědomila, že jí někdo ukradl Dreama. ,,Lovely Deame néééééééé," začla křičet. Něčí hlas jí začal uklidňovat. ,,Neboj, on se najde," byla to máma. ,,Nenajde," zařvala Ashley a do očí jí vyhrkly slzy. ,,Nenajde, už nikdy nebudu jezdit, nikdy," řekla už tišeji.
Ležela na lůžku v místní nemocnici. Ticho prolomil doktor Brookmen. ,,Ehm," odkašlal si a pokračoval, ,,myslím že Ashley už je v pořádku, akorát se musí vyrovnat se zmizením svého koně," řekl a odešel. ,, Mami, kde to jsem," zeptala se Ashley se slzami na tváři ,,Víš," začala jí máma celý příběh vyprávět. ,,Ráno jsme přišli s tatínkem do stáje a hned nám padnul do oka vylomený zámek. Potom jsme uviděli Dreamův prázdný box a tebe na zemi. Nejdřív jsme si mysleli, že jsi Dreamovi otevřela a on ti ublížil, jenže pak jsme si vspomněli na ten zámek. Došlo nám, která uhodila. Okamžitě jsme zavolali policii a záchranku. ,,Jste hotoví detektivové," řekla Ash a slabě se pousmála. ,,Detektivové jsou spíš ti tví kamarádi," nenechala se vyrušit Cindy Wildonová. ,,Už od rána prohledávají stáj a hledají stopy, nebo co to říkali."
Odpoledne Ashley přijela domů. Když ale viděla všechny ty smutné pohledy, rozbrečela se a utekla do pokoje, kde se zamkla. Ten den už nevyšla z pokoje. Ani ráno nevyšla. Nepomohlo ani přemlouvání, ani utišování, Ashley jenom brečela. Až další den potichu vstala a vydala se pro snídani. Asi pět minut po ní, do kuchyně vtrhli Jenny, Patrik a Joe. ,,Pojď s námi hledat stopy," řekli jí. Ashley na to ale neměla náladu. Kousavě jim odpověděla: ,,Mě se ztratil kůň, jestli vám to ještě nědošlo. Tohle neni hra na poklad, stejně nic neobjevíte!" v hlouvi duše ale doufala, že objeví. Po téhle řeči se opět odebrala do svého pokoje. Když se koukla na fotky Dreama, které visely všude v pokoji, draly se jí do očí slzy. Proto se rozhodla. Sundala všechny jeho fotky a dala je do krabice.
Dny plynuly a Ashley se pořád nemohla smířit se zmizením Dreama. Kdykoliv zaslechla zařehtání koně, vybavila se jí ona hrozná noc. Začala krádež svádět na sebe. ,,Kdybych tu noc rovnou vzbudila rodiče a nešla do stáje, tak by ho nikdo neukradl," říkávala si často. A ačkoliv si to neuvědomovala, její narozeniny se blížily.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama