.:3. Díl - Setkání s Marianne:.

26. května 2010 v 18:56 | ☼FidorQa☼ |  Mysterious summer

Mysterious summer


*****

1.
Další den ráno jsem jako vždy vstala brzy. Pomalu jsem se šourala do stáje. Hned u domu mě ale zastavila Sally. ,,Nazdar," zabručela jsem. Sallyin tón hlasu mě však probudil ze snění. Zněl ustaraně a naštvaně. ,,Stello... Volala Marianne, že máš přijet." Hned jsem to pochopila. Nejspíš si totiž myslela, že Marianne chce mluvit s ní. Proto jsem na Sally kývla a mlčky si šla nasedlat Clippa. Jako každý den byl rád, že mě vidí.

2.
Nasedla jsem a jela. Naštěstí to byl jen kousek a proto jsem za čtvrt hodiny byla na místě. Marianne už na mě čekala. Usmívala se, ale mě se zdálo, že v jejích očích je strach. ,,Ahoj Marry," pozdravila jsem jí vesele. ,,Čau," řekla a snažila se nasadit veselý tón. ,,Cos potřebovala," začala jsem netrpělivě, protože jsem měla v plánu vyjížďku k řece. Marianne přišla rovnou k věci. ,,Víš... Táta jel na služební cestu a vrátí se až zítra večer. A tak jsem si myslela, jestli bys u mě nechtěla přespat." Její otázka mě zaskočila.

3.
Pořádně jsem si jí prohlédla. I když jí bylo už patnáct, vypadala mnohem mladší. V duchu jsem se zasmála. Byla totiž po tátovi. Kdyby jí někdo viděl vedle Sally, nikdy by neřekl, že je to její dcera.
Chvíli jsem přemýšlela, ale když jsem si všimla jejího ustrašeného výrazu,  souhlasila jsem. ,,Super," prohodila Mariane a snažila se, aby to vypadalo, jako když mě zve jen tak. Já však věděla, že za tím bude něco jiného. ,Tak já si dojedu pro věci a přivezu ti je sem," řekla jsem a než mohla Marry něco namítnout už jsem nasedala a mířila směrem ke stáji.

4.
Klidně jsem klusala ke stáji, když v tom se něco mihlo v křoví a pak se to seběhlo strašně rychle. Nějaká postava, celá v černém vyskočila na cestu. Málem se vrhla pod kopyta Clippovi, který se celý vystrašený vzepjal. Poprvé se mi to podařilo vysedět, ale když se ta postava rozeběhla pryč, vystrašeký Clipp začal kopat a vzpínat se. No a než jsem se nadála, ležela jsem na zemi. Clipp se rozeběhl cvalem pryč. Pokoušela jsem se postavit, ale strašně mě bolela noha. ,,Auuu," zaskučela jsem. Pak jsem ale zatla zuby a ztěží se postavila. Začala jsem hledat svého koně. Když jsem ho uviděla, musela jsem se zasmát. Clipp stál opodál a pásl se. Dokulhala jsem až k němu a chytla ho za otěže. ,,Neboj, ty za to nemůžeš," uklidňovala jsem ho.

5.
,,Hulváte," křičela jsem do dálky, když jsem se pokoušela nasednout. Noha mě tak bolela, že mi to dalo velikou práci. Clipp celou dobu trpělivě stál, jako by chápal, co se mi stalo. Když jsem se konečně vyškrábala nahoru, vydala jsem se krokem domů. Tam jsem před Sally dělala že se nic nestalo. Nekulhat mi ale dalo velkou práci. Proto jsem se vymluvila na únavu a šla si lehnout. Samozřejmě až po tom, co jsem odsedlala Clippa. V pokoji jsem si sundala ponožku. Kotník byl ceý fialový a nateklý. Opatrně jsem si lehla na postel. ,,Já se pomstím," zamumlala jsem, než mě přemohl spánek.

*****
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 huculka100 huculka100 | Web | 26. května 2010 v 19:12 | Reagovat

Krásně odfocené a krásně napsané =) a krásný design =) :-D

2 jingas-lin jingas-lin | Web | 26. května 2010 v 21:12 | Reagovat

Pěkný design ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama