.:Dopis?:.

7. června 2010 v 5:30 | ☼FidorQa☼ |  Mysterious summer
Mysterious summer*****

1.
Ráno, hned po probuzení jsem hned vyskočila z postele... Teda, chtěla jsem vyskočit. Jenomže kotník byl pořád celý oteký a tak jsem se skácela k zemi. ,,Aůů," zaúpěla jsem tiše, aby mě Sally neslyšela. Dokulhala jsem k židli kde jsem měla položené oblečení a pomalu se začala soukat do džín. Ještě větší práci dalo dostat se do bot. Po čtvrthodině bezvýsledného zkoušení jsem na sebe hodila své staré pracovní boty, do kterých se mi noha vešla. Opatrně jsem vyšla na dvůr a rozhlédla se.

2.
,,Uf," oddechla jsem si po dokulhání do stáje. Horší než bolavý kotník však bylo skrýt Clippovu roztrženou dečku a moje rukavice. Vzala jsem si jiné a dělala jako by se nic nestalo. Dečka to asi odnesla přidivoké jízdě křovím a rukavice... No ty už tak byly.
Jako každé ráno jsem se chopila vidlí a všechny vykydala. Potom jsem se vydala za Roxy a pořádně jsem jí vydrbala. Totéž jsem opakovala u Clippa.

3.
Kotník mě bolel, ale přesto jsem nevynechala svou ranní vyjížďku.Vyrazila jsem klusem, než si mě Sally všimne, protože i Clippovu starou dečku jsem vyměnila. Rozhodla jsem se, že dnes nepojedu k řece ani do lesa, ale budu se jen tak loudat po vesnici. Můj pohled se zastavil na domku, který Sally pronajala Teddovi. Chtěla jsem jet dál, když v tom jsem si něčeho všimla. Proto jsem Clippa otočila a vydala se k domu. Na zemi totiž ležel nějaký papír. Myslela jsem si, že je to odpadek a tak jsem se zamračila.

4
Když jsem si ho prohlídla pořádně, zjistila jsem, že to je vzkaz. Stálo na něm: 19:00, U řeky, 500. Moc jsem tomu nerozuměla. Hlavně tomu číslu 500. Přes to mě přemohla zvědavost a rozhodla jsem se, že se po smluveném místě poohlédnu. Nejlépe ve zmíněný čas. U řeky se říká málé zátoce u skály. Aby mě tam nikdo nerušil, papír jsem si nacpala do kapsy. Začala jsem být vzrušená. Já totiž musím vždy do všeho strkat nos. Sally říkala, že se mi to jednou nevyplatí. Jaky by tušila, co se stane... Pobídla jsem Clippa do kroku a vydala se domů. Cesta K řece je poměrně dlouhá, a tak jsem chtěla, aby si předtím odpočnul.

5.
Sally se divila, že jsem tak brzo doma. Zamumlala jsem něco o bolesti hlavy a o nutnosti spánku. Taková lež to zase nebyla. V kotníku mi totiž nepříjemně škubalo. I přes to jsem ale odešla (odkulhala), protože Sally vždycky pozná, když si, i jenom trochu, vymýšlím. V boxu jsem Clippa odsedlala a pořádně vyčistila, aby byl připravený na večerní vjížďku K řece. Pak mě opravdu nějak přemohl spánek. Byla jsem, že jsem se dovlekla do postele. I přes všechno to vzrušení jsem usnula. Jenomže asi po půlhodině jsem se s trhnutím probudia. Zdálo se mi, že mě honí nějací maskovaní muži a že já jim chci utéct, ale oni mě drží pevně...

*****
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cipela → webmaster Cipela → webmaster | Web | 7. června 2010 v 5:51 | Reagovat

Ahoj - chceš pomoci s blogem, nevíš jak něco nastavit a nebo potřebuješ bohatou dávku hlasů do nějaké soutěže? Tak já ti rád pomohu ale něco za něco....Více se dozvíš na tomto odkazu:
http://cipela.blog.cz/1006/prosim-zadam-vas-o-obrovskou-podporu-na-facebooku

2 huculka100 huculka100 | Web | 7. června 2010 v 17:00 | Reagovat

Moc pěkný díl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama